Venemaa tõi Kaliningradi ballistilisi rakette kandvad lennukid

Vene sõjalennuk MiG-31K koos ballistilise raketiga Kinžal.
Vene sõjalennuk MiG-31K koos ballistilise raketiga Kinžal. Autor/allikas: SCANPIX / TASS

Venemaa tõi niigi äärmiselt militariseeritud Kaliningradi oblastisse, kust Vene relvajõud suudavad ohustada suurt osa Euroopast, lisaks ründelennukid MiG-31K, mille relvastuses on ka ballistilised raketid Kinžal.

Sõjandusinfot vahendav Twitteri konto Status-6 postitas esmaspäeval video, milles on näha, kuidas MiG-31K maandus samal päeval Kaliningradi lähistel asuvale Tškalovi õhujõudude baasis.

"See on väga ebatavaline, kuna MiG-31K-d ei baseeru seal lennuväljal. Lisaks on MiG-31K mõeldud rakettide Kinžal kandmiseks ja väljatulistamiseks," öeldi postituses.

Raketid Kinžal on Venemaal 2017. aastal kasutusse võetud lennukilt väljatulistatavad ballistilised raketid, mis suudavad kanda ka tuumalõhkepead. Nende lennuulatus on väidetavalt üle 2000 kilomeetri ja lennukiirus võib ulatuda kuni kümnekordse helikiiruseni. Rakette võib välja tulistada raskepommitajatelt Tu-22M3 või MiG-31K-delt.

MiG-31K on püüdurlennukist MiG-31BM rakettide väljalaskmiseks ümber ehitatud sõjalennuk.

Kaliningradi oblastis asub mitu Vene raketibrigaadi, mille relvastuses on raketisüsteemid Iskander-M laskeulatusega kuni 500 km. Samuti asub seal mitu õhukaitse raketipolku õhutõrje raketisüsteemidega S-400, mille laskeulatus on kuni 400 km ja palju muud relvastust. Samuti baseeruvad sealsetes mereväebaasides rakettidega relvastatud sõjalaevad.

Lisaks on Venemaa toonud seoses pingete kruvimisega Ukraina ümber Valgevenesse juurde veel ühe S-400 õhutõrje raketikompleksi, mis paikneb Leedu piiri ääres Grodnos.  

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: