Taani viib Bornholmile hävitajad

{{1644380160000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX/RS/Claus Bech

Taani suurendab sõjalist valmisolekut, mis võib muu hulgas tähendada kahe hävitaja paigutamist Bornholmile, kui seda peetakse operatiivselt vajalikuks. Taani kaitseministeerium viitas "vastuvõetamatule Venemaa sõjalisele survele Ukrainale".

NATO lahingugruppi 700–800 sõduriga kuuluval Taani lahingupataljonil on tavaliselt aega 30 päeva, et olla lahinguvalmis. Pataljon koguneb nüüd Slagelsesse ja on kuni viie päeva jooksul valmis reageerima.

Lahinglennukeid on paigutatud Bornholmile ka varem, kui Taani õhuruumi lähiümbruses on suurenenud Venemaa lennutegevus.

Taani kaitseväe juhataja kindral Flemming Lentfer rõhutas, et Taanile ega Bornholmile praegu kõrgendatud ohtu ei ole.

"Tugevdame oma sõjalist võimekust, et saaksime kiiremini reageerida, kui olukord seda nõuab," ütles ta uudisteagentuurile Ritzau.

Taani peaminister Mette Frederiksen (S) kohtus teisipäeval NATO peasekretäri Jens Stoltenbergiga. Frederiksen kirjutab Facebooki postituses: "Tõsine olukord Ukrainas ja selle ümbruses ning seetõttu ka täna hommikul tõsine vestlus NATO peasekretäri Jens Stoltenbergiga".

"On ebatavaline ja tõsise kriisiolukorra väljendus, et Taani lahingupataljon koguneb ja on lahinguvalmis," ütles Kopenhaageni ülikooli politoloogiaprofessor Mikkel Vedby Rasmussen.

Ta nägi seda kui vastust NATO-poolsest Venemaa survestamisest leida lahendus läbirääkimiste teel. "NATO jaoks on oluline anda märku, et peale läbirääkimistega lahenduse pole muid lahendusi," ütles Rasmussen.

Toimetaja: Margitta Otsmaa

Allikas: SVT

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: