Ukraina diplomaat: Tšernobõli tuumajaama töötajad on Vene vägede vangid

Tšernobõli tuumajaam
Tšernobõli tuumajaam Autor/allikas: SCANPIX/Reuters

Kõik Tšernobõli tuumajaama valvurid ja töötajad on vahistatud ning sisuliselt Vene vägede pantvangid, ütles Ukraina suursaadik Jaapanis Sergii Korsunski.

"Eriüksused vallutasid Tšernobõli tuumajaama, neil pole ähmast aimugi, kuidas seda jälgida ja hallata ning sellest tuleb mõõtmatu katastroof," ütles Korsunski.

Korsunski sõnul juhtub katastroof juba siis, kui Vene sõdurid suletud tuumajaama haldamisega hakkama ei saa. Veel hullem on lugu aga juhul, kui Vene sõjaväelased tuumajaamas omapäi tegutsema ning selle mingeid osi torkima hakkavad.

Ainsa võimalusena katastroofi ära hoida näeb Korsunski Vene invasiooni üldist peatamist Ukrainas.

Korsunski sõnul on Ukraina väed sissetungija vastu edukad olnud ning tulistanud alla seitse vastase lennukit. Nüüd aga pärsib vastupanu õhutõrjelaskemoona puudus. Suursaadiku sõnul vajab Ukraina hädasti õhutõrjerakette ning ka raketiheitjaid, et taastada kontroll oma õhuruumi üle. Laskemoona ja raketiheitjaid loodab Ukraina hankida oma liitlastelt.

Toimetaja: Arni Alandi

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: