Eesti sulges südaööl õhuruumi Vene lennukitele

{{1645902900000 | amCalendar}}
Aerofloti lennuk Tallinna lennuväljal.
Aerofloti lennuk Tallinna lennuväljal. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Transpordiamet andis välja aeronavigatsiooniteate ehk NOTAM-i, millega keelas südaööst kõikidel õhusõidukitel, mida omavad või kasutavad Vene Föderatsiooni kodanikud ja lennuettevõtted, Eesti õhuruumi kasutamise. Sama otsuse tegi pühapäeval lisaks enamikule Ida-Euroopa riikidele ka Soome.

Teatel on ka erisus transpordiameti loaga humanitaar- ja päästelendudele ning hädamaandumisteks ja hädaolukorras ülelendudeks.

"Poola, Tšehhi ja Balti riigid on sulgenud oma õhuruumid Venemaa Föderatsiooni lennukitele, näidates solidaarsust Ukrainaga. Loodame, et antud otsusega ühinevad veel teisedki Euroopa Liidu riigid," ütles transpordiameti peadirektor Kaido Padar. 

NOTAM jõustus südaööst ehk kell 00.00 kohaliku aja järgi.

Lisaks Eestile, Lätile, Leedule, Tšehhile ja Poolale on oma õhuruumi Vene lennukitele sulgenud ka näiteks Suurbritannia ja ilmselt pühapäeval teeb sama Saksamaa.

Pühapäeva hommikul teatas õhuruumi sulgemisest Venemaa lennukitele ka Soome. Soomel on Venemaaga 1300 kilomeetrit piiri, mis tähendab, et sisuliselt peavad Venemaa lennukid lääne suunal Euroopa ümber tegema pika ringi.

Pühapäeva pärastlõunal teatas Norra välisministeerium, et sulgeb oma õhuruumi Vene lennukitele. Samast otsusest teatas ka Põhja-Makedoonia valitsus.

Saksa lennufirma Lufthansa teatas eraldi, et tühistas kõik eeloleva nädala lennud Venemaale erakorralise olukorra tõttu.

"Lennud, mis on Vene õhuruumis, lahkuvad sealt taas peagi," ütles Lufthansa pressiesindaja.

Lennujälgimisteenuse FlightRadar24 andmeil pöördusidki kaks Saksamaa ja Aasia liinil olnud Lufthansa lennukit tagasi lennuväljadele, millelt õhku tõusid.

Toimetaja: Barbara Oja, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: