Julgeolekuekspert Merle Maigre liitub Eesti 200-ga

Merle Maigre
Merle Maigre Autor/allikas: ERR

Presidentide Toomas Hendrik Ilvese ja Kersti Kaljulaidi julgeolekunõunikuna töötanud julgeoleku ja küberturvalisuse ekspert Merle Maigre liitub Eesti 200-ga ning asub vedama erakonna välis- ja julgeolekupoliitika töörühma.

Maigre sõnul on Ukraina sündmuste valguses oluline juba täna alustada debatte selle üle, milline peab muutunud olukorras olema Eesti riigi julgeolekupoliitika pikk plaan.

"Ma olen 20 aastat töötanud julgeolekuvaldkonnas ja ma ei taha enam kõrvalt vaadata. Soovin meie poliitikas osaleda kõige vahetumalt ja tuua seda teadmist otsustamisprotsessidele lähemale," ütles Maigre.

Merle Maigre on töötanud nii president Toomas Hendrik Ilvese kui president Kersti Kaljulaidi julgeolekunõunikuna, juhtinud NATO küberkaitsekeskust ning viimastel aastatel keskendunud küberjulgeolekuteemadele erasektoris. Aastatel 2005-2007 töötas Merle Kiievis NATO Ukraina esinduse asejuhina ning aastatel 2010-2012 NATO peakorteris poliitikaplaneerijana. Lisaks on ta töötanud erinevatel ametikohtadel välis- ja kaitseministeeriumis ning Rahvusvahelises Kaitseuuringute Keskuses.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: