Tallinna lasteaiad on valmis vastu võtma üle tuhande Ukraina lapse

Lasteaed
Lasteaed Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Ukraina põgenikest umbes 40 protsenti moodustavad lapsed, kellest paljud on lasteaiaealised. Kui laste vanemad saavad Eestis ajutise elamisloa, siis laieneb neile ka õigus saada lasteaiakoht, millest üle tuhande saaks pakkuda Tallinna linn.

Tallinna haridusameti juhataja Andres Pajula ütles ERR-ile, et Tallinna linn saab kohe pakkuda kohti rohkem kui tuhandele ukraina lapsele: "Tallinnas on täna umbes 1040 kohta erinevates rühmades, erinevas vanuses lastele ja kindlasti on see ressurss, mida me saame täna ja kohe pakkuda, lisaks sellele, kui neid saabub rohkem, tuleb leida uusi lahendusi."

Pajula selgitas, et Ukraina lapsi võetakse lasteaedadesse täpselt samadel alustel kui kohalikke lapsi.

"Kõik me töötame olemasolevate seaduste raamides ja täna on kehtestatud lasteaedades nii osalustasu suurused kui toidupäeva maksumuse suurused ja kõik meie inimesed maksavad neid tasusid ja ka neil tuleb neid tasusid siis vastavalt maksta," lisas Pajula.

Pajula lisas, et ka pädevate lasteaiaõpetajate puudust pole, hoolimata sellest, et paljud Ukraina lapsed ei oska vene keelt, rääkimata eesti keelest

"Täna on Tallinna haridusasutustes väga erinevatest rahvustest lapsi, olgu nendeks siis indoneeslased, süürlased või mis iganes muust rahvusest lapsi ja kõik nad on integreeritud nendesse rühmadesse või haridusasutustesse," rääkis Pajula. "Oleme me üks osa suurest Euroopast ja meil on see võimekus olemas."

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: