Otse kell 13.15: riigikogu komisjon sõjapõgenike vastuvõtmise korraldamist

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon arutab tänasel avalikul istungil koos asjaomasete ministrite ja kohalike omavalitsuste esindajatega Ukraina sõjapõgenike vastuvõtmise korraldamist. Kell 13.15 algavat istungit saab otsepildis jälgida ERR-i portaalis.

Kutsutud on siseminister Kristian Jaani, haridus- ja teadusminister Liina Kersna, Sotsiaalministeeriumi kantsler Maarjo Mändmaa, Linnade ja Valdade Liidu asedirektor Jan Trei, Tallinna abilinnapea Vladimir Svet, Tartu linnapea Urmas Klaas, Rakvere linnapea Triin Varek, Pärnu linnapea Romek Kosenkranius ning Riigikontrolli esindajad.

Komisjoni esimees Urmas Reinsalu märkis, et Ukraina sõjapõgenike vastuvõtmisel erakorralises olukorras on riigikogul vaja saada ülevaade valitsuse tegevuskavast. Samuti peab tema sõnul olema selge pädevuste jaotus riigi ja omavalitsuste vahel ning realistlikud prognoosid ja valitsuse poliitiline kavatsus erinevate stsenaariumite puhul.

Eestisse on seni jõudnud ligikaudu 20 000 Venemaa kallaletungi eest põgenenud ukrainlast, kellest kolmandik on lapsed.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: