Kudrini hinnangul ei ole rubla enam vabalt konverteeritav

Vene arvelduspalati juht Aleksei Kudrin.
Vene arvelduspalati juht Aleksei Kudrin. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

Vene rubla ei ole enam vabalt konverteeritav valuuta, ütles Venemaa arvelduspalati juht, endine rahandusminister Aleksei Kudrin.

"Rubla-arveldused on praegu võimalikud ainult sellest huvitatud riikidega, kuna rubla on kaotanud vabalt konverteeritava valuuta staatuse," vahendas väljaanne Kommersant tunnustatud rahanduseksperdi Kudrini sõnu.

Rubla saab siiski suurendada oma rolli, kui kasvab teiste riikide huvi Venemaaga kaubavahetust arendada, lisas Kudrin.

Vene presidendi Vladimir Putini korraldusel peavad Vene maagaasi osta soovivad riigid selle eest tasuma rublades, kuid enamik Euroopa riike, peale Ungari, on sellest keeldunud.

Vene keskpank kehtestas märtsi alguses piirangud valuutatehingutele, mille kohaselt ei saa välisettevõtted ega eraisikud 10. märtsist kuni 10. septembrini Vene pankadest välja võtta USA dollareid, eurosid, Briti naelsterlingeid ega Jaapani jeene.

Vene kodanikele kehtib kuni 9. septembrini piirang, mille kohaselt ta saab oma valuutakontolt välja võtta kuni 10 000 dollari ulatuses valuutat, ülejäänu saab ta kätte rublades vastavalt päevakursile.

Kudrin oli Venemaa rahandusminister alates 2000. aasta 18. maist ja üks asepeaministritest alates 24. septembrist 2007 kuni 26. septembrini 2011. Aastatel 1997–1999 oli ta Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) ja Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupanga (EBRD) Venemaa-poolne aseesimees.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Kommersant

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: