Erik Roose jätkab ERR-i juhina

{{1650981540000 | amCalendar}}
Foto: Ken Mürk/ERR

Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) juhina jätkab Erik Roose.

Ka praegu ERR-i juhatuse esimehe kohal töötav Erik Roose jätkab samas ametis järgmised viis aastat. Uus ametiaeg algab juhatuse esimehel 1. juunil.

ERR-i nõukogu esimehe Rein Veidemanni sõnul oli nõukogu otsus üksmeelne, salajasel hääletusel toetasid Erik Rooset kõik nõukogu liikmed.

Veidemann ütles "Aktuaalsele kaamerale", et ta eeldab, et Roose pluss teiste kandidaatide ees oli stabiilsus.

"Tõenäoliselt see märksõna on stabiilsus, mida juhtimisel just nimelt praegustel aegadel oluliseks peetakse," ütles Veidemann. Tema sõnul ei tähenda see aga, et teistel ei olnudki mõtet kandideerida.

"Vastupidi. Meil oli väga hea meel, et see avalik konkurss aset leidis. Ja tõepoolest, nendest seitsmest kandidaadist me ju sõelusime välja veel kolm," sõnas ta.

Veidemann avaldas lootust, et Roose võtab kasutusele mõtteid ka teiste kandidaatide programmidest, näiteks kas on võimalik teenida voogedastusplatvormi Jupiter kaudu lisaraha.

"Minu hinnangul see mõte, et hakata raha küsima meie Jupiteri eest, ei ole lihtsalt teostatav. On, aga väga keeruline. Aga kõik selle head ja vead me toome lauale ja näitame ära, mis on mõistlik praktika," kommenteeris Roose.

Veel nimetas Veidemann ettepanekut, mis puudutab keskastmejuhtide lepingute tähtajaliseks muutmist, mis võimaldaks tema sõnul ERR-is karjääri teha ja juhtimisse värsket verd tuua.

"Ma olen öelnud, et tegelikult idee tasandil mulle see idee on vastuvõetav, aga seal on üks ajalooline taust - selleks, et seda teha, peaks see olema seaduse järgi lubatud. Ja mõni aeg tagasi, veel enne mind tegelikult on sellise ettepanekuga kultuuriministeeriumisse pöördutud ERR-i poolt ja kultuuriministeerium ei võtnud seda seadusemuudatust ette," selgitas Roose.

Tema sõnul on rahvusringhäälingul ka ees oodata muudatusi, kuid neid ta veel ei avalda. "Täna ma ei ütle midagi. Aga kindlasti üht ja teist tuleb."

Roose lisas, et täpsemalt saab ta uuendustest rääkida, kui uus juhatus on kinnitatud. Ettepanekud juhatuse uute liikmete osas teeb ta mai lõpus.

ERR-i juhikonkursi lõppvooru jõudsid kolm kandidaati, lisaks Erik Roosele Eesti kultuuriatašeena Berliinis töötav Merit Kopli ning Tallinna ettevõtlusdirektor Mart Luik.

Toimetaja: Merili Nael, Tiina Jaakson

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: