ERR-i juhatuse esimehe kandidaatide seas on hulk tuntud inimesi

ERR-i nõukogu esimees Rein Veidemann saates
ERR-i nõukogu esimees Rein Veidemann saates "Plekktrumm". Autor/allikas: Kairit Leibold / ERR

Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) juhatuse esimehe konkursile laekunud üheksa avalduse esitanute seas on mitmeid Eesti avalikkusele hästi tuntud inimesi.

"Peale [senise juhatuse esimehe Erik] Roose kandideerivad ERR-i juhatuse esimeheks eelmise kümnendi keskpaigani Postimehe peatoimetaja ametit pidanud Merit Kopli, Rahvusooper Estonia kauane peadirektor Aivar Mäe, spordisaadete produtsendina tuntud Marko Kaljuveer ning aegade jooksul mitmes meediaväljaandes ja välismaises telejaamas juhtivkohtadel töötanud Mart Luik. Ülejäänud nelja kandidaadi nime ei õnnestunud Postimehel eile teada saada," kirjutas Postimees teisipäeval.

ERR-i nõukogu esimees Rein Veidemann ütles lehele, et nõukogu hakkab teisipäeval kandidaatide dokumente uurima.

"Vaatame, kas jõuame otsuseni nende paberite alusel või kutsume mõne [kandidaadi] endaga kohtuma," lausus Veidemann. Ta lisas, et üheksast kandidaadist ei jää kaks kindlasti sõelale, sest nad on esitanud ainult avalduse, kuid puuduvad motivatsioonikiri ja elulookirjeldus.

ERR-i nõukogu otsustas 22. märtsil, et juhatuse esimehe valimiseks korraldatakse avalik konkurss, millel osalemiseks sai avalduse esitada kuni 10. aprillini.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: