Politsei laiendas vaenu õhutavate koosolekute keeldu üle Eesti

9. mai rongkäik 2018. aastal Tallinnas.
9. mai rongkäik 2018. aastal Tallinnas. Autor/allikas: Sander Koit/ERR

Politsei keelab 9. maiga seoses Eestis 10. maini kõik avalikud kogunemised, mis võivad õhutada vaenu ja kus kasutatakse agressori sümboleid. Keeld kehtib esialgu 10. maini. Algselt keelas politsei sellised kogunemised vaid Harjumaal ja Ida-Virumaal.

Lõuna prefektuuri politseikolonelleitnant Andrus Reimaa sõnul on viimastel päevadel jõudnud politseini üle Eesti avaliku ürituse taotlusi, mille puhul on oht, et seal võidakse õhutada vaenu ja kasutada agressori sümboolikat.

"Provokatsioonide vältimiseks ning kõikide elanike turvalisuse tagamiseks need taotlused politsei kooskõlastust ei saa ning üle kogu Eesti on keelatud vaenuliku sümboolikaga koosolekud," ütles Reimaa.

Reimaa märkis, et II maailmasõjas langenute mälestamine ei ole Eestis keelatud, kuid seda ei tohi kasutada vägivalla ja vaenu õhutamiseks inimeste vahel.

"Nii võib hukkunuid mälestada väärikalt ka tänavu 9. mail viies kalmistule lille ja asetades küünla, mitte lehvitades lintide ja lippudega, mida agressor kasutab Ukrainas toimuva sõja õigustamiseks," sõnas politseijuht.

Keeld kehtib esialgu 10. maini, kuid vajadusel seda pikendatakse, sest vaenuliku sümboolika eksponeerimine ei ole Eesti avalikus ruumis aktsepteeritav ka muul ajal. Keelatud on näiteks Nõukogude Liidu ja Vene Föderatsiooni lipud, Georgi lindid ja NSVL vormirõivad.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: