NATO miinitõrjegrupp harjutas koostööd Soome mereväega

NATO 1. alaline miinitõrjegrupp ja Soome merevägi harjutasid kolm päeva koostööd.

NATO 1. alaline miinitõrjegrupp külastas sel nädalal Soomes Turu sadamat, pärast seda käivitasid Eesti, Läti ja Hollandi laevad Soome mereväe miinijahtijate Purunpää ja Vahterpääga koostööharjutuse.

Kolme päeva jooksul harjutati laevadevahelist manööverdamist, väekaitset ja sidepidamist.

Kaitseväe juhataja kindralleitnant Martin Herem külastas harjutuse ajal kõiki õppusel osalenud laevu, tutvus nende meeskondade, varustuse ja ülesannetega.

Lisaks Eesti mereväe miinijahtija EML Sakala pooleaastasele osalusele rahvusvahelises NATO 1. alalises miinitõrjegrupis on ka grupi ülema ametikoht ning suur osa staabist Eesti mereväe mehitatud.

NATO 1. alaline miinitõrjegrupp (SNMCMG1) on üks neljast NATO merelise väejuhatuse alluvuses olevast laevade grupist, mis pakub miinitõrjealast kompetentsi ja mille ülesanne on olla valmidusüksusena esimeste kiirreageerijate hulgas. Grupp koosneb peamiselt liitlasriikide miinitõrjevõimekusega laevadest ning osaleb erinevate riikide harjutustel ja suurõppustel.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: