Kindral Karus: Venemaa laiendab oma haaret okupeeritud aladel

Venemaa püüab tugevdada oma võimu okupeeritud aladel Ukrainas, laiendades kontrolli ka nende piirkondade majanduse ja kommunikatsiooni üle, ütles kaitseväe akadeemia ülem brigaadikindral Vahur Karus.

"Erinevate teadete kohaselt püüab Venemaa laiendada oma kontrolli okupeeritud aladel – lisaks sõjalisele ja julgeolekuvaldkonnale ka valitsemise, informatsiooni ja majanduse valdkondades," rääkis Karus reedel kaitseministeeriumis peetud briifingul.

Kui varem on Vene relvajõud okupeeritud aladel Ukraina kohalike omavalitsuste võtmeisikuid röövinud või tapnud ning valmistanud seal ette separatistlike referendumite korraldamist, siis nüüd nad on võtnud sihiks ka sealne majandus oma kontrolli alla saada, märkis kindral.

"Praeguseks hakkavad järjest lisanduma teated teravilja röövimisest ja selle saagi müümisest või katsetest seda teha, Vene rublale ülemineku väljakuulutamisest ja näiteks Hersonis ka kohaliku internetiliikluse suunamisele läbi Venemaa serverite," tõdes kaitseväe akadeemia ülem.

Rääkides sõjalistes arengutest lahingupiirkondadest Ukrainas, märkis Karus, et seal Vene vägede edu märgata pole.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: