Kohtla-Järvel möödus 9. mai politseile rahulikult

Kohtla-Järve vanalinnas asuva 2. maailmasõjas hukkunute mälestussamba juurde toodi täna tuhandeid lilli. Teiste seas viis lilled ausamba jalamile ka Keskerakonna Jõhvi osakonna juht, endine Jõhvi vallavanem ja volikogu esimees Aleksei Naumkin.

Keskpäeval vooris ausamba läheduses sadu inimesi, kellest enamik tuli korraks samba juurde, pani sinna lilled ja lahkus.

Suurte jõududega erinevates vormides politseinikud pidid lahendama mitmesuguseid juhtumeid: küll ei saanud neiu aru, et sõduripilotkaga ei tasu praegu ringi käia; küll palus vanem mees selgitada, miks ei tohi tal autos Georgi lint olla, aga Ukraina lipp võiks. Üks vanem härra oli tulnud kohale omaaegse kaevuri vormimütsi ja pintsakul olevate ordenitega, mis ta oli saanud mitte sõjakangelastegude, vaid hoopis hea töö eest - müts jäi küll pähe, aga ordeneid näitas ta vaid uudishimulikele.

Ergo Soosaar, Ida prefektuuri vanemkorrakaitseametnik, ütles kell 18.45 järgmist: "Kohtla-Järvel on tänane päev möödunud politsei jaoks võrdlemisi rahulikult, tõsiseid vahejuhtumeid ei ole õnneks olnud. Valdav osa inimesi, kes täna mälestusmärgi juures käisid, olid igati seaduskuulekad.

Siiski tuli ette mõni juhtum, kus kasutati keelatud sümboolikat, peamiselt Georgi linti, kuid politseinike korralduse peale see eemaldada seda valdavalt ka tehti.

Ennelõunal pidasid politseinikud Kohtla-Järvel kinni ühe mehe, kes muutus politseinikega suheldes agressiivseks. Politseinikud viisid ta jaoskonda ning alustasid tema suhtes väärteomenetlust vaenu õhutamist käsitleva paragrahvi alusel."

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: