Balti kaitseministrid kiitsid heaks riikide piiriülese kaitsekoostööleppe

Balti riikide kaitseministrid kiitsid põhimõtteliselt heaks Balti riikide ühise piiriülese kaitsekoostööleppe, mis pärast Eesti, Läti ja Leedu parlamendi heakskiitu võimaldaks kolmel riigil kiiresti üksteisele kriisi või ohu korral appi minna.

Jõustudes lubaks lepe rahu, kriisi või ka sõja korral liigutada vägesid ja tehnikat kiiresti üle piiride ning kasutada neid mitmesugusteks operatsioonideks.

"See kindlasti ei dubleeri NATO viiendat artiklit, vaid see on NATO viienda artikli eelne võimalik tegevus. See tähendab seda, et me oleme juba varasemalt kokku leppinud, et meil on võimalik ülikiirelt üksteisele appi minna, sest tahame me või ei taha, aga NATO viienda artikli käivitamine nõuab 30 liikmesriigi ühist nõusolekut. Ja nagu me näeme, see alati võtab aega," selgitas Eesti kaitseminister Kalle Laanet.

"Selle koostööleppega me tugevdame omavahelist sõjalist abistamist, et me saaksime üksteist paremini aidata ja et koos partneritega saaksime
ka end paremini positsioneerida," sõnas Läti kaitseminister Artis Pabriks.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: