Enefit Green võitis Risti tuulepargi kohtuvaidluse
Ka Tallinna ringkonnakohus leidis, et Lääne-Nigula vald ei käitunud õigesti, kui lõpetas Risti tuulepargi eriplaneeringu. Nüüd plaanib vald Eesti Energia tütarfirma Enefit Greeniga kohtuväliselt tuulepargi rajamise osas kokkuleppele jõuda.
Tallinna halduskohus oli juba varem tühistanud Lääne-Nigula valla otsuse lõpetada pooleliolev Risti tuulepargi eriplaneering, leides, et seda oli tehtud enneaegselt, vahendas "Aktuaalne kaamera".
Vald kaebas kohtuotsuse edasi, kuid ka ringkonnakohus ei andnud neile õigust.
Vallavanem Aivar Riisalu ei välistanud veel täielikult riigikohtu poole pöördumist, kuid ütles, et loodab, et valla ja Enefit Greeni vahel on võimalik jõuda kokkuleppele tuulepargi täpsemate parameetrite osas.
"Muutunud maailmas, ma arvan täna, ka võib-olla kõige suuremate vastaste mõttemaailm on natuke korrigeerunud, sest talvel ja kevadel meid tabanud elektrihinnad olid kasvatusliku iseloomuga ja Lääne-Nigulal on potentsiaal olla energiavald. Sest meil on tuult, meil on päikest ja ma arvan, et see suund on meie jaoks tulevikus pigem energiamajandust pooldav," rääkis Riisalu.
Aivar Riisalu sõnul oleks üheks läbirääkimiste punktiks see, et planeeringus on olnud kirjas kuni 30 tuulikut, mis oleksid maksimaalselt 300 meetri kõrgused.
"Need kõrgused võiksid tulla mõnevõrra allapoole sellel lihtsal põhjusel, et see on tõesti hirmutav. Ise ka oleks hirmul, kui sul on 30 Tallinna teletorni korraga kuskil metsa vahel. See ei ole äge," lausus Riisalu.
Enefit Greeni tuuleenergia valdkonnajuht Lauri Ulm ütles, et planeeringus lubatud maksimaalne kõrgus ei tähenda, et tingimata nii kõrged tuulikud sinna ka rajatakse.
Ulm märkis, et nemad on vallaga dialoogiks avatud ja tuulikute täpne arv ja suurus selgukski planeerimise käigus.
"Kui nüüd kõik väga hästi läheks, ühtegi takistust enam ei tuleks, siis võiks see planeering olla valmis umbes kahe aasta pärast. Siis umbes aasta võiks veel minna aega, et ehitusse minna ehk ehitus võiks alata 2025 või 2026, kui kõik hästi läheb ja tootmises siis 2027 või 2028," rääkis Ulm.