T1 uus omanik ehitab kaubanduskeskusele lisasissepääsu

T1 uus omanik investeerib kaubanduskeskusesse 16 miljonit eurot ning uuendab suvel keskuse välisilmet ja avab raudteepoolsel küljel lisasissepääsu.

Keskuse uuendamise käigus koondatakse kaubanduspinnad esimesele kahele korrusele ning kolmandal korrusel pakutakse edaspidi huvitegevust, spordi- ja iluteenuseid. Neljandal korrusel jätkatakse meelelahutuse pakkumist.

"Ehitustööd algavad suvel ning viimase lihvi saab uuenduskuur 2023. aasta lõpuks," ütles tegevjuht Tarmo Hõbe.

Sügisel avab keskuses uksed Nikolai Novosjolovi vehklemisklubi Le Glaive ning läbirääkimised käivad veel mitme teise spordiklubiga.

Ümberehituse käigus rajab ettevõte keskuse raudteepoolsele küljele lisasissepääsu, mis valmib septembris ning saab lõpliku kuju detsembriks. T1 rekonstrueerib ka Ülemiste peatuse juures oleva raudteealuse tunneli.

"Uue ilme saavad raudtee-äärne ning trammipeatuse juures olev fassaad ning seest muutub keskus valgemaks ja tänu elavatele taimedele rohelisemaks. Lisaks tekib T1 ümber viie aastaga täiesti uue kvaliteediga kaasaegne linnaruum, mida iseloomustab inimmõõtmelisus ja avatus," ütles KOKO arhitektide partner Andrus Kõresaar.

T1 keskus avati 2018. aastal ning peale selle pankrotistumist ostis tänavu ettevõtte 55 miljoni eurose alghinnaga selle suurim võlausaldaja Lintgen. Hoone ankurrentnikud on Selver, Super Skypark ja Cinamon.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: