Alar Karis: erakorraliste valimistega ei tohi mängida

President Alar Karis
President Alar Karis Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

President Alar Karis kommenteeris esimest korda erakorraliste valimiste väljakuulutamise võimalikkust, öeldes usutluses Tartu Postimehele, et see võimalus pole kuigi suur.

"Erakorraliste valimistega ei tohi mängida, sest see võib harjumuseks muutuda. Praegu pole see võimalus kuigi suur," vastas Karis Tartu Postimehe küsimusele kui mitu protsenti on võimalust, et ta kuulutab ühel hetkel ikkagi erakorralised valimised välja.

"Kui presidendil oleks soov eelistada üht või teist parteid, siis muidugi võiks selliseid samme astuda, aga mina ei ole seda tüüpi president," lisas Karis, viidates võimalusele, et erakorralised valimised annaksid eelise praegu viimaste aastate kõrgeimat toetust nautivale Reformierakonnale.

Reformierakond, kes Keskerakonna ministrid valitsusest kuu aja eest välja heitis, on ka ainus parlamendierakond, kes järjekindlalt on erakorraliste valimiste initsieerimisest rääkinud.

Erakorraliste valimiste väljakuulutamiseks oleks riigiõiguse asjatundjate sõnul presidendil vaja siiski veenduda, et olemasolevas riigikogu koosseisus uut ja teovõimelist valitsust enam moodustada ei õnnestu.

Allikas: Tartu Postimees

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: