Vene Föderatsiooni helikopter rikkus Eesti õhupiiri

{{1655802780000 | amCalendar}}
MI-8 helikopter (foto on illustreeriv).
MI-8 helikopter (foto on illustreeriv). Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/Vasily Fedosenko

Möödunud laupäeva õhtul sisenes Kagu-Eestis Koidula piirkonnas ilma loata Eesti õhuruumi Venemaa Föderatsiooni piirivalve helikopter MI-8. Kopter viibis Eesti õhuruumis ligi kaks minutit.

Helikopteril ei olnud lennuplaani, transponder oli välja lülitatud. Samuti puudus kopteril kahepoolne raadioside Eesti lennuliiklusteenindusega.

Eesti välisministeerium kutsus teisipäeval välja Venemaa suursaadiku Eestis Vladimir Lipajevi ja andis üle noodi.

Välisministeeriumi teatel on Eesti seisukohast tegemist äärmiselt tõsise ja kahetsusväärse juhtumiga, mis kahtlemata tekitab lisapingeid, ja ei ole kuidagi vastuvõetav.

Venemaa suursaadikuga kohtunud asekantsler Rein Tammsaar rõhutas veelkord, et Venemaa on Ukrainasse tungides rikkunud rängalt rahvusvahelist õigust, jätkab tapatalguid ja on osaline ukrainlaste massiküüditamises Venemaale.

"Kutsume taaskord Venemaad üles oma väed Ukrainast viivitamatult välja viima, lõpetama agressiooni ning austama Ukraina suveräänsust ja territoriaalset terviklikkust tema rahvusvaheliselt tunnustatud piirides," teatas ministeerium.

Asekantsler Tammsaar väljendas solidaarsust Leeduga, rõhutades, et Leedu rakendab ellu Euroopa Liidu neljanda sanktsioonipaketi otsuseid. Venemaa peab lõpetama naaberriikide ähvardamise ja aru saama, et Venemaa enda alustatud agressioonil Ukraina vastu ongi kõrge hind.

See oli tänavu teine Eesti õhupiiri rikkumine. Mullu rikkusid Vene Föderatsiooni lennukid Eesti õhupiiri viiel korral.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: