Vene meedia teatel jõudis EL Venemaaga Kaliningradi küsimuses kokkuleppele

{{1657692540000 | amCalendar}}
Raudteevagunid Kaliningradis
Raudteevagunid Kaliningradis Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/Vitaly Nevar/File Photo

Euroopa Liit ja Vene Föderatsioon jõudsid väidetavalt Kaliningradi oblastisse liikuva kaubavoo reguleerimises kokkuleppele, vahendab Interfax.

Vene ajaleht Izvestia sai enda valdusesse Euroopa Liidu ja Venemaa vahelise kokkuleppe sisu. Izvestia väidab, et dokumendi järgi ei saa piirata kahe Venemaa osa vahel toimuvat kaubavahetust ehk Euroopa Liit ei pane sanktsioonide alla Venemaa kaubavahetust enda Kaliningradi eksklaaviga.

Kokkulepe Euroopa Liidu ja Venemaa vahel hõlmab nii raudtee- kui ka autotransporti, kinnitasid Vene kõrged ametiisikud Izvestiale.

Izvestia allika sõnul on kokkulepe majandusbloki ja Vene võimude vahel sisuliselt olemas juba mitu nädalat, kuid selle elluviimist blokeerib Leedu.

Ühe teise kõrge Vene ametiisiku sõnul kavatsetakse nö Kaliningradi erandid võtta arvesse ka Euroopa Liidu seitsmendas sanktsioonide paketis, mille Euroopa Liit tõenäoliselt juulis kokku lepib.

Leedu jõustas 18. juunil Euroopa Liidu sanktsioonid Venemaa suhtes, mis hõlmab ka Venemaa kaubavahetust enda Kaliningradi oblastiga Valgevene ja Leedu kaudu. Piirangud mõjutasid umbes kolmandikku Vene kaubavahetusest Kaliningradiga.

Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juhi Vivian Loonela sõnul ei tohiks Vene meediast pärinevaid väiteid liiga tõsiselt võtta ning kokkulepitud sanktsioonid praegu kehtivad.

Loonela sõnul Leedu küll sanktsioonide jõustamise osas konsultatsioone Euroopa Komisjoniga, kuid sellel rindel praegu uudiseid ei ole. Kõik, mis on varem kokkulepitud kehtib, kinnitas Loonela.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Interfax

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: