Harju maakohus tunnistas kolm meest süüdi Vene agressiooni toetamises

Harju maakohus mõistis kolm meest süüdi Venemaa agressiooni toetamises. Mehed soetasid Vene armeele droone.

Kohus selgitas, et olles teadlik, et Venemaa paneb Ukraina vastu toime agressiooni, avaldas 43-aastane Vladimir 11. mail suhtlusportaalis Vkontakte avaliku üleskutse toetada Venemaa agressiooni droonide ostmisega ja selleks raha kogumisega.

"Üleskutses palus mees kanda raha droonide ostmiseks tema pangakontodele. Agressiooni toetamise üleskutse tulemusena laekunud ja isiklike vahendite arvelt soetas Vladimir kolm drooni, mille püüdis Koidula piiripunkti kaudu toimetada Venemaa Föderatsiooni, kuid peeti piiripunktis kinni," lisas kohus.

Maakohtu hinnangul leidis Vladimiri süü välisriigi agressiooniakti teadvalt vahetus toetamises tõendamist ning kohus mõistis talle karistuseks ühe aasta vangistust, millest kohe ärakandmisele kuulub neli kuud vangistust. Ülejäänud vangistust ei pöörata täitmisele, kui mees ei pane nelja aasta jooksul toime uut tahtlikku kuritegu. Lisaks konfiskeeriti soetatud droonid ja menetluskuludena tuleb süüdimõistetul tasuda kokku 1632,60 eurot.

Lisaks süüdistati kahte meest Vladimiri üleskutse tulemusena pangaülekannete tegemises Vladimiri pangakontole, eesmärgiga teadlikult toetada Venemaa agressiooni.

Mehed tunnistati välisriigi agressiooniakti toetamises süüdi ning neile mõisteti karistuseks viis kuud vangistust, mida ei pöörata täitmisele, kui nad ei pane ühe aasta ja kaheksa kuu pikkuse katseaja jooksul toime uut tahtlikku kuritegu. Lisaks tuleb ühel mehel menetluskuludena tasuda kokku 1224 eurot ja teisel 1191,60 eurot.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: