Lukas: tasuta kõrgharidusega peaks jätkama

Tõnis Lukas.
Tõnis Lukas. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Haridus- ja teadusministri ametisse saanud Tõnis Lukas (Isamaa) ei pea õigeks ülikoolide sissetulekute suurendamiseks tasulisele kõrgharidusele üleminekut, kuid näiteks mitmekordse kõrghariduse omandamise eest peaks inimesed ise maksma.

"[Tasuta kõrgharidust] Ei peaks lõpetama. Kui noored vaatavad avatud silmadega ringi ja meie lähedal on sümpaatseid riike, kus on tasuta kõrgharidus... Me peame arvestama rahvusvahelist pilti," rääkis Lukas pikemas usutluses Eesti Päevalehele.

Ta selgitas, et päris paljud noored ju käivad tööl selleks, et endale kõrgharidust võimaldada ja mitte haridust, vaid õppimisprotsessi.

"Majutust, toitlustust, muud, mis vaja on. Nii või teisiti ei ole üliõpilastel majanduslikult kerge ja tasulise kõrghariduse juurde naasmine tekitab riski, et sotsiaalne ebavõrdsus kandub kõrgharidusse ümber," sõnas Lukas.

Ta avaldas arvamust, et tasuta kõrgharidusega peaks jätkama, aga üldist tasuta kõrgharidust saab mõnevõrra õgvendada selle pealt, et mitmekordse kõrghariduse omandamine või täiendkoolituste-mikrokraadide eest inimesed maksavad.

"See ei tähenda, et esimene või ka teine kõrgharidus maksustataks. Kõrgharidus peaks olema Eestis jätkuvalt tasuta," ütles Lukas.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: