Scholz asus toetama Saksa tuumajaamade töölejätmist

Saksa kantsler Olaf Scholz avaldas kolmapäeval toetust mõttele, et riigi tuumaelektrijaamad, mis on plaanitud selle aasta detsmbris sulgeda, energianappuse tõttu siiski tööle jätta.

Tuumajaamade kauemaks tööle jätmine võib olla mõttekas, ütles Scholz ajalehe Die Zeit andmeil.

Scholzi (SPD) sõnul kaalub sotsiaaldemokraatidest (SPD), rohelistest ja liberaalidest koosnev valitsus tuumajaamade pisut pikemaks ajaks tööle jätmist, kuna valitseb oht peatseks energianappuseks. Ehkki tuumajaamad annavad küll ainult väikese osa Saksamaa elektritoodangust, võib sellel siiski mõte olla, lisas ta.

Varasemalt on ka Saksa majandusminister, roheliste erakonda kuuluv Robert Habeck tunnistanud, et tuumajaamde töölejätmine ka uuel aastal võib olla vajalik.

Samuti on kolmas koalitsioonipartner, liberaalsed Vabad Demokraadid väljendanud soovi, et tuumajaamade tööaega pikendatakse. Rohelised ja sotsiaaldemokraadid erakonnana pole seni tuumajaamade tööaja pikendamisega nõustunud.

Siiski tuleb enne tuumajaamade kauemaks tööle jätmise otsuse tegemist korraldada energiavarustuse stressitestid, et nende tulemuste põhjal otsustada, lisas Scholz.

Scholz külastas kolmapäeval Mülheimis tehast, kus asub praegu Vene-Saksa gaasijuhtme Nord Stream 1 turbiin, mis käis Kanadas hoolduses ning mille puudumist tõi Venemaa ettekäändeks gaasitarnete kärpimisel. Nüüd väidab Venemaa, et ei saa turbiini vastu võtta puuduliku dokumentatsiooni tõttu. Saksamaa kinnitusel ei dokumentatsioon turbiini tarnimise takistuseks. Ka Scholz süüdistas kolmapäeval Venemaad turbiini tarnimise takistamises, öeldes, et selleks toodud põhjendused ei vasta tegelikkusele.

Kantsler tõi ka esile, et Saksamaa gaasireservuaarid on praegu rohkem täidetud kui eelmistel aastatel samal ajal.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: