Eestis sajuvõimalus väheneb ja õhurõhk tõuseb

Laupäevased sajupilved pühiti taevast päris kiiresti minema ja pühapäeva öösel kaugeneb madalrõhkkond Botnia lahelt kaugele põhja, Barentsi mere äärde.

Vihmasajud nii Skandinaavias kui ka Soomes harvenevad. Ka Baltimaades on saju võimalus väike, sest õhurõhk tõuseb ja Kesk-Euroopa poolt tugevneb lauge kõrgrõhuhari.

Merelt saabuvas niiskes õhus võib aga areneb rünkpilvi, mis itta liikudes annavad meil homme päeval mitmel pool hoovihma. Esmaspäeval liigub üle Soome ja Eesti väheaktiivne madalrõhulohk ning taevalaotuses vahelduvad pilved aeg-ajalt selgemate hetkedega ja kohati sajab hoovihma.

Saabuv öö tuleb enamasti selge ja mõnel pool võib tekkida udu. Puhub lääne- ja edelatuul 4-10, rannikul puhanguti 13m/s. Õhutemperatuur on 10..13°C.

Pühapäeva hommikul on selge, mõnel pool vähese pilvisusega sajuta ilm. Läänekaare tuul puhub mõõduka tugevusega ning õhutemperatuur tõuseb 14ne kuni 19ne kraadini.

Ennelõuna tuleb enamasti selge, kuid keskpäevast alates pilvisus järk-järgult tiheneb ja kohati võib natuke hoovihma sadada. Puhub lääne- ja edelatuul 4-10, rannikul puhanguti kuni 13 m/s. Õhutemperatuur on 18..22°C.

Õhtu on vähese pilvisusega, aga üksikutes kohtades sajab hoovihma. Tuul puhub läänest rahulikult ja sooja saame 16..19°C.

Kohe uue nädala alguses on mitmel pool oodata hoovihma, kuid sadu lahtub päris kiiresti ja üldiselt taevas peale esmaspäeva selgineb veelgi. Hetkel paistab, et nädala edenedes läheb päris suviseks, seda ka temperatuuride osas, mis vaikselt jälle tõusevad.

Toimetaja: Mari Peegel

Allikas: AK

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: