Sanna Marini häirib, et tema vastuoluline peovideo lekkis internetti

{{1660808880000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Soome meedias levib videolõik, kuidas riigi peaminister Sanna Marin pidutseb koos kuulsustega. Marini sõnul ta teadis, et teda filmitakse, kuid arvas, et video ei leki internetti.

Videos tantsib ja laulab Marin koos teiste peol osalejatega. Marini sõnul on videod privaatsed ja filmitud eraruumides paar nädalat tagasi. 

"Mind häirib, et video avalikustati. Veetsin õhtut oma sõpradega. Pidutseti, tantsiti ja lauldi," ütles Marin. 

Marin ei täpsustanud, kes võis video lekitada. Peaministri sõnul oli ta tarbinud alkoholi, kuid mitte narkootikume. Marini peovideot saab näha siin

Marini pidutsemine on ka varem uudisekünnise ületanud. Eelmise aasta detsembris andis Marin pressikonverentsi, kus palus avalikult vabandust selle eest, et jätkas pidutsemist, kuigi oleks pidanud minema eneseisolatsiooni. Siis käis ta peol, kust teda üritati mitu korda kätte saada. Peaminister pidi minema kohe eneseisolatsiooni, kuid tal polnud kaasas valitsuse telefoni, mistõttu ei saanud sõnumit kätte.

Marini sõnul ei ole politseil põhjust pidu uurida, kuna midagi ebaseaduslikku ei toimunud. Marin sõnas, et video lekkimise tõttu ei lõpeta ta videos näidatud sõpruskonnaga läbikäimist.

Soome Keskerakonna parlamendiliige Mikko Kärnä pakkus välja, et Sanna Marin peaks läbima narkotesti.

Helsingin Sanomati teatel on peaminister valmis tegema narkotesti, et kummutada kuulujutud narkootikumite kasutamisest videos näidatud peol.

Küsimuse peale, et kas peaminister Marin kavatseb midagi oma käitumises muuta sõnas ta: "Ma kavatsen olla täpselt samasugune inimene nagu olen siiani olnud".

Soome sotsiaaldemokraatide parlamendifraktsioon teatas, et Sanna Marinil on nende täielik toetus, vahendas Helsingin Sanomat.

"Kui sa tantsid sõpradega erapeol, siis ma ei näe kuidas see oleks suur probleem," lisas Soome sotside parlamendifraktsiooni juht Antti Lindtman.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: Yle/Helsingin Sanomat

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: