Balti riikides olevad ukrainlased saavad tasuta koju

Poola-Ukraina piiripunkt Krakovetsis
Poola-Ukraina piiripunkt Krakovetsis Autor/allikas: SCANPIX/AP Photo/Roman Baluk

Ukraina uudisteagentuur Unian teatas, et Ukraina jõudis Balti riikide valitsustega kokkuleppele Ukraina kodanike tasuta Ukrainasse tagasi transportimiseks.

Ukraina ajutiselt okupeeritud territooriumite taasühendamise minister Oleksii Borodai teatas Ukraina televisioonis, et Balti riikide valitsustega on jõutud ukrainlaste Ukrainasse saamise osas kokkuleppele.

Minister Borodai sõnul ei ole Balti riikidest praegu võimalik Ukrainasse tasuta saada. Samas transpordivad vabatahtlikud Ukraina kodanikke Leedust Lvivi tasuta, kuid selline teenus puudus Eestist ja Lätist.

Borodai hinnangul algab uus marsruut, mis kõiki Balti riike hõlmab, tööle nädala või poole nädala pärast. Ministri sõnul on kavas teekond, mis algab Tallinnast, läbib Riia ja suundub siis Vilniusesse ja sealt Poola linna Rzeszówisse ja sealt Lääne-Ukrainasse Lvivi.

Selleks, et sedasi Ukrainasse saada peavad Ukraina kodanikud võtma ühendust Ukraina re-integratsiooniministeeriumiga.

Ukrainlaste informeerimisega tegelevad Ukraina konsulaadid Eestis, Lätis ja Leedus.

Eestis asub viimastel andmetel üle 50 000 Ukraina sõjapõgeniku. Leedu on vastu võtnud 62 000 sõjapõgenikku ja Läti 36 000.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Unian

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: