Ahvenamaal moodustatakse esimene reservväelaste ühendus

Soome kaitseväelane
Soome kaitseväelane Autor/allikas: Mil.ee

Venemaa kallaletungi tõttu Ukrainas on Soomes kasvanud huvi osaleda reservväelaste tegevuses ja see on viinud reservväelaste ühenduse loomiseni isegi Ahvenamaal, mis on Soomele kuuluv rootsikeelne demilitariseeritud saarestik.

Ahvenamaal loodud reservistide ühendus Ålands Reservister on esitanud liikmeksastumise avalduse Soome reservväelaste assotsiatsiooni Varsinais-Suomi ringkonnale, kirjutas väljaanne Karjalainen.fi. Avaldust arutatakse ringkonna juhatuse septembris toimuval koosolekul.

"Võin öelda, et kahe kuu jooksul võetakse Ahvenamaa ühendus kindlasti Varsinais-Suomi (Päris-Soome) reservväeringkonda," ütles Soome edeleaosas asuva ringkonna tegevjuht Joni Lindeman.

Ålands Reserveri asutajaliige ja tegevjuht Jonas Back ütles, et Ahvenamaa ühingu loomise idee ei saanud alguse Ukraina sõjast, kuid sõja puhkemine on ikkagi suurendanud huvi reservväelaste tegevuse vastu.

"Algul oli meid võib-olla ainult 10-15 inimest, kes tahtsid harjutada laskmist ja siis on meil vaja moodustada reservväelaste ühendus, et sellega alustada. Nüüd, kui Ukrainas algas sõda, hakkasid ka mitmed teised selle saarestiku inimesed mõtlema, kuidas nad saaksid end ette valmistada, kui ka siin midagi juhtuks," rääkis Back.

Tema sõnul tõi huvilisi juurde ka kohalikus lehes ilmunud artikkel ning ilmselt kasvab liituda soovijate arv veelgi, kui ühendus ära registreeritakse. Back prognoosis, et esimese aastaga liitub ühendusega paarsada inimest.

Oma lasketiiru rajamisega loodab ühing alustada järgmise aasta alguses. Tiirus plaanib ühing korraldada taktikalise laskmise kursusi ning püssist ja püstolist tulistamist. Lisaks on plaanides muu hulgas esmaabi- ja hädaabioskuste kursuste korraldamine.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: