Ratas Toomi kaebekirjast: ta küsib viisakeelule õiguslikku alust

{{1662794820000 | amCalendar}}
Foto: Priit Mürk/ERR

Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles, et peab Balti riikide ja Poola kokkulepet kehtestada Schengeni turismiviisaga Vene kodanikele sissesõidupiirang heaks. Keskerakondlasest eurosaadiku Yana Toomi piirangu protestiks Brüsselisse kirjutatud kaebakirja kohta ütles Ratas, et õigusliku aluse kontrollimise õigus on Toomil olemas.

"Loomulikult selline piirang olnuks kõige mõjusam ja parem Euroopa Liidu tasandil. Kui seda kokkulepet ei ole leitud, siis kindlasti ka see meie regiooni piirang on hea," ütles Ratas ERR-ile.

"Ta küsib õiguslikku alust. Kui Euroopa Parlamendi liige soovib seda küsida, siis kindlasti see õigus tal on. Samale õiguslikule aspektile on viidanud ka põhjamaad," kommenteeris Ratas.

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder ütles reedel Delfi vahendusel, et Vene kodanike sissesõidupiirangu asjus Euroopa Komisjoni poole pöördunud Yana Toomi tegevus on Eestile kaugelt ohtlikum, kui hiljuti parteist välja visatud Mihhail Stalnuhhini oma. "Imestan, et Yana Toom on veel Keskerakonna liige," ütles Seeder.

Ratase sõnul Toomi erakonnast välja viskama ei hakata. "Ma vaatan, et siin mõned erakonnad on siin hakanud nõudma Yana Toomi väljaviskamist, ei, Yana Toom on Keskerakonna liige ja jääb selleks," ütles Ratas.

"Aga ma mõistan ka tegelikult Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi teravat keelt Yana Toomi osas. Eks see aitab tal tuua madalas reitingus Isamaale mõningaid valijaid EKRE-st tagasi," sõnas Ratas.

Euroopa Parlamendi liige Yana Toom saatis Euroopa Komisjonile kirja, kus väidab, et Eesti koos veel kolme Euroopa Liidu riigiga on Venemaa kodanike sisenemist piirates kokku leppinud Schengeni piirieeskirjade rikkumises.

Kirjas komisjonile märgib Toom, et nelja riigi initsiatiiv loob ohtliku pretsedendi, rikkudes Euroopa Liidu üht kõige põhilisemat õigusakti.

Balti riigid ja Poola kehtestavad Schengeni turismiviisaga Vene kodanikele sissesõidupiirangu alates 19. septembrist.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: