Kell 20 "UV faktor": Lang, Peterkop, Kiisler, Holm tippametnike valimisest ja vastutusest

ETV saates "UV faktor" arutlevad täna riigivalitsemise läbipaistvuse üle ajakirjanik Vilja Kiisler, jurist ja endine minister Rein Lang, riigikontrolör Janar Holm ja riigisekretär Taimar Peterkop.

Välisluureameti juhi Mikk Marrani valimine RMK juhiks vallandas ühiskonnas aktiivse arutelu. Kas see on järjekordne näide tippametnike siseringi ametikarussellist? Uued ametikohad ja palgad tekitavad alati emotsioone, aga seekord jõudis teema kaugemale.

Lisaks isiklikule solvamisele ja solvumisele kerkisid esile küsimused meie avaliku sektori juhtide kohta: kui palju peavad tippametnikud oma valdkonnast teadma, kui palju kannavad ametnikud vastutust ja kuidas luua Eesti riigi valitsemises rohkem läbipaistvust?

"UV faktor" algab ETV-s teisipäeval kell 20, saatejuht on Urmas Vaino. Saate meeskond ootab vaatajate küsimusi, mõtteid ja kogemusi aadressil [email protected] või saate Facebooki lehel.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: