Keskkonnaministeerim: tuumajaama rajamise otsus tuleb järgmise aasta lõpuks

GE-Hitachi, BWRX-300 tuumajaama illustratsioon, mis on üks jaamadest Fermi Energia valikus.
GE-Hitachi, BWRX-300 tuumajaama illustratsioon, mis on üks jaamadest Fermi Energia valikus. Autor/allikas: Fermi Energia

Keskkonnaministeerium otsustab, kas võiks Eestisse tuumajaama ehitamist lubada, järgmise aasta lõpuks. Tuumajaama rajamise lõppotsuse teeb riigikogu.

"Tuumaenergia kasutuselevõtmise võimaluste analüüsimiseks on keskkonnaministeeriumi juhtimisel loodud tuumaenergia töörühm, mis esitab vabariigi valitusele septembri lõpuks oma tegevuste vaheülevaate," ütles keskkonnaministeeriumi pressiesindaja Agnes Aaslaid.

"Terviklik lõpparuanne, mille põhjal on riigil võimalik tuumaenergia kasutuselevõtu osas langetada põhimõtteline otsus, valmib 2023. aasta lõpuks," lisas Aaslaid.

Neljapäeval teatas Eestisse tuumajaama arendav Fermi Energia, et on saatnud välja kutsed kolmele firmale moodulreaktori ehitamisel pakkumise tegemiseks. Fermi Energia plaanib valida kas GE Hitachi, Nuscale'i või Rolls-Royce'i oma partneriks tuleva aasta veebruaris.

Toimetaja: Huko Aaspõllu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: