Kingo sai riigikogu kuluhüvitiste tõttu kahtlustuse kelmuses

Kert Kingo
Kert Kingo Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

EKRE poliitik Kert Kingo ja advokaat Martin Traat said augustis kahtlustuse riigikogu liikme kuluhüvitise kasutamisega seotud kuritegudes.

Kahtlustuse kohaselt lasi Kingo tasuda enda kuluhüvitistest kolme inimese õigusabiarveid kokku ligi 10 000 euro eest, kirjutab Eesti Ekspress.

Kingo kinnitas reedel Ekspressile, et talle on esitatud kahtlustus kelmuses ametiisiku poolt ja võltsitud dokumendi kasutamises.

"Mõlemad mulle ette heidetud teod on meelevaldsed ja nö "pastakast imetud", absoluutselt alusetud," kommenteeris riigikogu liige.

Kingo arvates on kriminaalasja uurivad kaitsepolitsei ja riigiprokuratuur ületanud oma pädevust, kuna riigikogu liikme kuluhüvitiste üle teostab kontrolli ainult riigikogu kantselei.

"Kord näeb ette, et kui ilmneb, et saadik ei ole kasutanud kuluhüvitisi sihtotstarbeliselt, siis saadik peab talle kompenseeritud kuluhüvitised lihtsalt tagasi maksma," märkis Kingo.

"Iseasi on, kui kuluhüvitisi kasutatakse lisatulu teenimiseks selleks, et ise rikastuda. Mina seda teinud ei ole, samuti ei ole ma saanud mingisugust tulu. Olen kasutanud oma kuluhüvitisi sihtotstarbeliselt."

Advokaat Martin Traadile esitas riigiprokuratuur kahtlustuse kelmusele kaasaaitamises ja dokumentide võltsimises.

Kaitsepolitsei alustas mais riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni saadetud materjalide põhjal kriminaalmenetlust, et kontrollida Kingo toime pandud võimaliku omastamisena ja advokaat Martin Traadi toime pandud dokumendi võltsimise ja võltsitud dokumendi kasutamisena kvalifitseeritavaid võimalikke kuritegusid.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: