Ungari plaanib Euroopa raha saamiseks seadusemuudatusi

2022. aasta valimised Ungaris.
2022. aasta valimised Ungaris. Autor/allikas: Madis Hindre/ERR

Ungari valitsus esitab tuleval nädalal parlamendile seaduseelnõud, millega plaanib lõpetada vastasseisu Euroopa Komisjoniga ja tagada riigile ligipääsu taasterahastu rahale.

Euroopa Parlament kiitis sel nädalal heaks raporti, mille järgi ei ole Ungari ei ole enam demokraatlik riik ja praeguse valitsuse all on sellest saanud valitav autokraatia.

Euroopa Parlament ärgitas Euroopa Komisjoni kasutama ära eelarve tingimuslikkuse võimalusi, mille järgi ei eraldataks Ungarile taasterahastu vahendeid enne, kui riik on täitnud kõik liidu poolt esitatud soovitused ning Euroopa Liidu Kohtu ja Euroopa Inimõiguste Kohtu otsused.

Budapest teatas vastasseisu lõpetamise ootuses korruptsioonivastase institutsiooni ja Euroopa raha kasutamise töögrupi loomisest.

"Valitsus on kas nõustunud Euroopa Komisjoni nõudmistega või valdkondades, kus me ei saa nendega nõustuda, oleme jõudnud kompromissile, mis on mõlemale osapoolele rahuldav," ütles Ungari peaministribüroo juht Gergely Gulyas.

Kava kohaselt hakkaks uued seadused kehtima novembrist.

Toimetaja: Barbara Oja

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: