X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Saksa mereväe ülem ei usu Nord Streami lekete tekitaja vastutusele võtmisse

Tallinnas viibinud Saksamaa mereväe ülem viitseadmiral Jan Christian Kaack ei usu, et Nord Streami gaasitorude lekete tekitaja suudetakse vastutusele võtta.

"Meie partnerid idas, ja paneksin Soome ka sinna, on väga sõltuvad kriitilisest meretaristust mere põhjas. Eks näis, kas suudetakse kedagi vastutusele võtta. Ma ei usu sellesse," rääkis Kaack "Aktuaalsele kaamerale".

Viitseadmiral lisas, et kriitilist infrastruktuuri ei saa kaitsta algusest lõpuni selle kõrval püsides, kuid samameelsed riigid peaksid põhjalikult hindama Venemaa võimekusi tegutseda merepõhjas.

"Mida meie saame teha, on solidaarsuse ja ühtsuse näitamine üksuste saatmisega lekete hindamiseks. Toetame partnereid ka õhu- ja lainealuse luurega," ütles ta.

Kaacki sõnul on Saksamaa merevägi ja NATO madalvee oivakeskus Kielis teinud pingutusi, et analüüsida olukorda merepõhjas ja võimalikke väljakutseid, millega tulevikus silmitsi seisame. "Üks nendest väljakutsetest kerkiski. Üks päev enne juhtunut Nord Stream 1 ja 2, andsin intervjuu ühele Saksa mõjukale ajalehele, kus andsin tugeva soovituse põhjalikult hinnata Venemaa võimekusi mere põhjas," rääkis ta.

"Alus võimalike ja toimunud sündmuste nägemiseks on selge pilt merest ehk vaatlemisest. Kui on selge õhu, pinna või pinnaaluse pilt – peaaegu selge, sest alati ei saa täiesti kindel olla –, siis võib vaadata anomaaliaid süsteemis ja siis saad tuua spetsiaalse üksuse piirkonda, kus anomaalia tuvastati," selgitas Kaack.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: