Muinsuskaitseameti juhi kohuseid täidab Mirjam Rääbis

Mirjam Rääbis
Mirjam Rääbis Autor/allikas: Kultuuriministeerium/Virge Viertek

Liisa Pakosta ametist lahkumise järel tühjaks jäänud muinsuskaitseameti juhi kohuseid täidab kuni uue peadirektori ametisse nimetamiseni Mirjam Rääbis.

"Panen ajutiselt puuduoleva muinsuskaitseameti peadirektori ülesanded alates 17. oktoobrist kuni uue peadirektori ametikohale nimetamiseni muinsuskaitseameti muuseumivaldkonna juhile Mirjam Rääbisele, vabastades teda sel perioodil oma ülesannete täitmisest," märkis kultuuriminister Piret Hartman oma käskkirjas.

Rääbisele makstakse peadirektori ülesannete täitmise eest põhipalka 4000 eurot (bruto) kuus. Varem on Rääbis töötanud kultuuriministeeriumis muuseuminõunikuna.

Lähiajal on algamas konkurss kultuuriministeeriumi haldusalas oleva muinsuskaitseameti juhi kohale. Tema valimine toimub tippjuhtide komisjoni abil.

Senine muinsuskaitseameti juht Liisa Pakosta lahkub ametist omal soovil 16. oktoobril. Pakostal oli terav konflikt kultuuriministeeriumi juhtkonnaga nii oma lähetuste kui ka laiema nägemuse pärast ameti juhtimisel.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: