Rumeenia kaitseminister pidi Ukraina kommentaaride tõttu tagasi astuma

Ametist tagasi astunud Rumeenia kaitseminister Vasile Dincu
Ametist tagasi astunud Rumeenia kaitseminister Vasile Dincu Autor/allikas: SCANPIX/AP Photo/Andreea Alexandru

Esmaspäeval teatas ametist tagasiastumisest Rumeenia kaitseminister Vasile Dincu, kes enda sõnul ei suuda enam Rumeenia presidendiga koostööd teha. Ministrit on mitu nädalat tema Ukrainas toimuva sõja kommentaaride tõttu survestatud.

Rumeenia kaitseminister Vasile Dincu teatas esmaspäeval, et ei saa erimeelsuste tõttu Rumeenia presidendi Klaus Iohannisega enam koostööd teha ja astub ametist tagasi.

Dincu ütles oktoobri alguses, et ainus viis rahu saavutamiseks Ukrainas on Ukraina rahvusvaheliste liitlaste rahuläbirääkimised Venemaaga, mille raames arutataks ka Ukraina julgeolekutagatisi, vahendas Reuters.

Rumeenia president Klaus Iohannis rõhutas seejärel, et rahuläbirääkimisi saavad pidada ainult ukrainlased ise, kuna nemad maksavad sõja eest enda verega, vahendas Raadio Vaba Euroopa.

Tollaseid kaitseministri kommentaare kritiseerisid nii Rumeenia president Iohannis kui ka Rumeenia valitsuskoalitsiooni juht. Dincu väitis hiljem, et tema kommentaarid võeti kontekstist välja.

Rumeenia on nii Euroopa Liidu kui ka NATO liige ning riigil on põhja- ja lõunaosas 650 kilomeetri pikkune piir Ukrainaga. Rumeenias paiknevad mitmed USA raketitõrjesüsteemid ning alates sellest aastast paikneb riigis püsiv NATO lahinggrupp.

Viimase kaheksa kuu jooksul on läbi Rumeenia Euroopasse edasi põgenenud 2,65 miljonit ukrainlast.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Reuters, RFE/RL

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: