Reitingud: Keskerakonna toetus langes 13,2 protsendile

Keskerakonna praeguse toetusega saaks erakond riigikogu valimistel 13 kohta.
Keskerakonna praeguse toetusega saaks erakond riigikogu valimistel 13 kohta. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Keskerakonna toetus langes oktoobri neljandal nädalal ajalooliselt madalalale 13,2 protsendile. Samal ajal Reformierakonna toetus samal ajal tõusis, selgus MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat Eesti küsitlusest.

Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 33,1 protsenti, Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 27,3 protsenti, ja Keskerakonda 13,2 protsenti valimisõiguslikest kodanikest.

Reformierakonna toetus tõusis nädalaga 1,4 protsendipunkti võrra ning viimase nelja nädalaga on see tõusnud 3,1 protsendipunkti võrra. EKRE toetus nädalaga märkimisväärselt ei muutunud ning kahte kõige populaarsemat erakonda lahutab hetkel reitingutabelis 5,8 protsendipunkti.

Kolmandal kohal oleva Keskerakonna toetus on viimase nelja nädalaga langenud 3,1 protsendipunkti võrra ning on madalaimal tasemel alates 2019. aasta algusest. 

Esikolmikule järgnevad Eesti 200 (9 protsenti), Isamaa (7,6 protsenti) ning Sotsiaaldemokraatlik Erakond (6,5 protsenti). 

Erakonna Eestimaa Rohelised toetus on 1,3 protsenti ja Parempoolsete toetus 0,7 protsenti. 

Koalitsioonierakondi toetab kokku 47,2 protsenti ja opositsioonierakondi 40,5 protsenti vastajatest.

Kui riigikogu valimised peaksid toimuma täna, siis saaks Reformierakond Riigikogus 37 kohta, EKRE 30 kohta, Keskerakond 13 kohta, Eesti 200 8 kohta, Isamaa 7 kohta ning Sotsiaaldemokraadid 6 kohta.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 27. septembrist 25. oktoobrini ning kokku küsitleti 4000 valimisealist Eesti Vabariigi kodanikku. 

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: