Tallinki uusima laeva MyStari esimene väljumine lükkus 1. detsembrile

Tallinki uus laev MyStar veeskati.
Tallinki uus laev MyStar veeskati. Autor/allikas: Sammeli Korhonen, RMC

Kui varem oli Tallinkil plaanis oma uusim laev saata Tallinna ja Helsingi vahel liinile 20. novembril, siis tehniliste tööde tõttu lükkub esimene väljumine edasi 1. detsembrile.

MyStari merekatsete ajal ilmnes, et vaja on tehnilisi töid, mis tuleb enne laevaga opereerimise algust ära teha, ütles ERR-ile Tallinki pressiesindaja Katri Link.

"Laevaehituse viimane etapp enne laeva üleandmist tellijale on merekatsed, mille jooksul toimub muuhulgas põhjalik laevaseadmete tehniline kontroll ja koormuskatsetused. MyStar suundus merekatsetele möödunud pühapäeval ning esmaspäeva õhtuks olid ilmnenud mõned tehnilised tööd, mille teostamist Tallink Rauma laevatehaselt enne laeva vastuvõtmist ning laevaga opereerimise alustamist ootab," lausus Link.

MyStari esimene väljumine lükkub praeguse seisuga 1. detsembrile.

Seoses MyStari liiniletuleku viibimisega lükkub edasi ka Tallinki laeva Star uues graafikus opereerimine ning Star alustab uues graafikus 8. detsembrist, esialgu oli graafikumuutus plaanis 27. novembrist.

MyStar valmistati Tallinki tellimusel Rauma laevatehases. Laeva valmimine venis, kuna tehas oli koroonaviiruse tõttu ajutiselt suletud. Algse kava järgi pidi laev liinile tulema juba aasta alguses.

MyStari ehitus algas 2020. aasta aprillis. Laeva ligikaudne maksumus on 250 miljonit eurot. Laev on 212 meetrit pikk ning 31 meetrit lai ja mahutab maksimaalselt 2800 reisijat ning kuni 750 sõidukit.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: