Tallinn keelab lumekoristuse ajaks osal tänavatel parkimise

Tallinn talvel
Tallinn talvel Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Alates 1. detsembrist hakkab Tallinnas Kristiine ja Haabersti linnaosas osal tänavatel kindlatel päevadel ja kellaaegadel kehtima parkimiskeeld.

Alates 1. detsembrist muudetakse Kristiine linnaosa Lille asumis ja Haabersti linnaosas Õismäe välisringil parkimiskorraldust, mille eesmärgiks on tänavaid paremini hooldada ja lumest puhastada.

Kristiine linnaosa Lille asum jagatakse neljaks tsooniks. Esimese tsoonis asuvatel tänavatel (Mooni, Kasvu, Loo, Kannikese, Kibuvitsa, samuti Kullerkupu tänava lõik Mooni tänava ja Kibuvitsa tänava vahel ning Ülase tänava lõik Kibuvitsa tn ja Tulika tn vahel) kehtestatakse parkimise keeld esmaspäeviti ajavahemikus 9.00 kuni 16.00. Teises tsoonis asuvatel tänavatel (Mineraali, Maasika, Vaarika, Lille ning Kullerkupu tänava lõik Lille ja Mooni tänava vahel) ei tohi parkida teisipäeviti kell 9.00 kuni 16.00. Kolmandas tsoonis asuvatel tänavatel (Tulbi, Tulika, Tulika põik, Ülase, Sinika, samuti Madara tänava lõik Paldiski maantee ja Tulika põigu vahel) kehtestatakse parkimise keeld kolmapäeviti ajavahemikus 9.00 kuni 16.00. Neljandas tsoonis, Madara tänava lõigul Tulika põigu ja Endla tänava vahel parkida ei tohi esmaspäeviti ja neljapäeviti kell 22.00 kuni 06.00.

Haabersti linnaosas Õismäe välisringi sisemisel poolel keelatakse parkimine esmaspäeviti ajavahemikul 9.00 kuni 16.00 ja ringi välimisel poolel teisipäeviti kell 9.00 kuni 16.00.

"Ka parema tahtmise juures ei saa tänavahooldustehnika tänavaid puhastada ega lund välja vedada, kui tänavad on kinni pargitud. Kui soovime, et maksumaksja raha kasutatakse tõhusalt ning traktori jõudmine mõnele tänavale või hoovi annaks ka oodatud tulemuse, siis peame kasutusele võtma ajutise parkimiskorralduse. Nii leiavad kindlatel päevadel elanikud oma autodele alternatiivsed parkimiskohad ja hoolduspartnerid saavad terve tänava ulatuses lund rookida või seda välja viia," märkis Svet. 

Uue parkimiskorralduse tulemuslikkust hindavad kaks linnaosa järgmise aasta mais-juunis ning seejärel otsustatakse, kas uus parkimiskord võiks kehtida aastaringselt.

Uue parkimiskorralduse kehtestamist kaaluvad linnavalitsuse teatel ka teised linnaosad.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: