FBI: TikTok kujutab endast ohtu USA riiklikule julgeolekule
USA Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) direktor Chris Wray ütles teisipäeval, et Hiina videojagamisplatvorm TikTok tekitab probleeme USA riiklikule julgeolekule.
"Hiina valitsus võib kasutada TikTokki miljonite kasutajate andmete kogumiseks või kontrollida soovitusalgoritmi, mida saab siis kasutada inimeste mõjutamiseks," ütles Wray.
"Peking võib kasutada populaarset ByteDance'ile kuuluvat rakendust, et kontrollida kasutajate seadmete tarkvara. See võimaldab neid seadmeid tehniliselt kahjustada," lisas Wray.
USA välisinvesteeringute komisjon (CFIUS) andis juba 2020. aastal korralduse, et ByteDance peab oma USA TikToki üksuse maha müüma. Washington kartis, et TikTok võib edastada USA kasutajate andmed Hiina kommunistlikule valitsusele.
CFIUS ja TikTok peavad läbirääkimisi, et jõuda riikliku julgeoleku kokkuleppeni, et kaitsta enam kui 100 miljoni ameeriklase kasutajaandmeid, vahendas Reuters.
TikToki tippjuht Vanessa Pappas ütles septembris USA kongressile, et platvorm teeb edusamme kokkuleppe saavutamise suunas USA võimudega, et kaitsta veelgi rohkem USA kasutajate andmeid.
Wray sõnul osales FBI välisinvesteeringute üksus CFIUS-i uurimises.
Donald Trumpi administratsioon üritas 2020. aastal blokeerida uutel kasutajatel TikToki allalaadimist, mis oleks blokeerinud rakenduse kasutamise riigis. USA kaotas siis aga terve rea kohtulahinguid. Joe Bideni administratsioon võttis 2021. aasta juunis tagasi terve rea Trumpi korraldusi ja andis kaubandusministeeriumile korralduse vaadata läbi rakendusest tulenevad turvalisuse probleemid.
Wray esitas oma kommentaarid kongressis sisejulgeolekukomisjoni kuulamisel. Tema sõnul on Hiina varastanud ameeriklastelt rohkem andmeid kui kõik teised riigid kokku, vahendas Fox News.
"Hiina häkkimise programm on maailma suurim ja nad on varastanud rohkem ameeriklaste isikuandmeid kui kõik teised riigid kokku," märkis Wray.
Toimetaja: Karl Kivil
Allikas: Reuters/Fox News