Oktoobris oli kinnisvaraturu aktiivsus juba teist kuud languses

Kortermaja Tallinnas.
Kortermaja Tallinnas. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Oktoobris sõlmiti Eesti kinnisvaraturul 3644 ostu-müügitehingut, mida on 32 protsenti vähem kui aasta tagasi samal ajal ning kaheksa protsenti vähem kui eelnenud kuul, selgub maa-ameti andmetest.

Eluruumina müüdud korteriomandiga tehti 1816 tehingut, mis oli 33 protsenti vähem kui 2021. aasta oktoobris.

Hoonestamata maa tehinguid oli 981 ja hoonestatud maa tehinguid 621, mida oli eelmise aasta oktoobriga võrreldes vastavalt 28 ja 38 protsenti vähem.

Tallinnas tehti 702 korteritehingut, mida oli 33 protsenti vähem kui aasta tagasi oktoobris. Septembriga võrdluses jäi pealinna korteritehingute arv samale tasemele. Seejuures esmamüük moodustas pealinna korteritehingutest 28 protsenti.

Tartus müüdi 109 korterit. Kuine tehinguaktiivsus oli viimati nii väike 2020. aasta kevadel. Tartu korteritehingute arv vähenes aastaga ligi 52 protsenti ning eelmise kuuga võrdluses kolmandiku.

Pärnus toimus 70 korteritehingut, mis oli 18 protsenti vähem kui eelmise aasta oktoobris.

Oktoobris maksis Tallinna korteri ruutmeeter keskmiselt 2979 eurot, aastaga kallines ruutmeetri hind 23 protsenti.

Tartus oli korteri ruutmeetri keskmine hind 2343 eurot, aastaga kallines ruutmeetri hind neljandiku. Pärnu korteri ruutmeetri keskmine hind oli oktoobris 2021 eurot, kasvades aastaga 29 protsenti.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: