Musk lubas taastada kõik blokeeritud kontod Twitteris

Elon Musk
Elon Musk Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/Mike Blake/File Photo

Sotsiaalmeedia keskkonna Twitteri uue omaniku Elon Muski sõnul algab järgmisest nädalast üldine amnestia, mille käigus taastatakse kõik Twitteri kontod, mille kasutajad on varem Twitteri reegleid rikkunud. Siiani on Musk taastanud vastuolulise endise USA presidendi Donald Trumpi ning räppari Kanye Westi Twitteri kontod.

Elon Musk on lubanud taastada kõik Twitteri kontod, mis siiani olid Twitteri keskkonnas blokeeritud.

Üleüldine amnestia kehtib olenemata konto keelu alla mineku põhjusest – olgu see vihakõne postitamine, vägivallale üles kutsumine või mõnel muul viisil Twitteri reeglite rikkumine.

Musk teatas neljapäeval, et blokeeritud kontode taastamine hakkab kehtima järgmisest nädalast.

Siiski jäävad keelu alla need kontod, kelle kasutajad on rikkunud mõne riigi seadust või suures koguses spämmpostitusi teinud.

Hiljuti otsustas Musk ennistada endise vastuolulise USA presidendi Donald Trumpi Twitteri konto. Samuti on Twitterisse naasnud räppar Kanye West.

Vandenõuteoreetik Alex Jonesi Twitteri konto aga jääb suletuks, kinnitas Musk pühapäeval.

Elon Musk on ennast nimetanud sõnavabaduse absolutistiks. Tema sõnul peaks Twitter sekkuma ainult siis kui Twitteri kasutaja rikub mõnda seadust, tõi the Wall Street Journal välja.

Alates sestsaadik kui Musk ostis Twitteri 44 miljardi dollari eest eelmisel kuul on ta suure hulga töötajaid lahti lasknud, muutnud "kinnitatud" (verified) kontode süsteemi loogikat ning muutnud ka platvormi sisu modereerimise põhimõtteid.

Elon Musk on lubanud, et loob Twitteris sisu modereerimise nõukogu, kus on esindatud erisugused vaatenurgad.

Selle nõukogu otsused oleksid tarvilikud suurte Twitteri sisu muutmist nõudvate otsuste puhul. Musk pole veel avalikult kinnitanud, et kas selline nõukogu on juba loodud ja käib koos.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: The Wall Street Journal

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: