Sanna Marin: Euroopa ei ole piisavalt tugev, et üksi Venemaale vastu seista

Soome peaminister Sanna Marin
Soome peaminister Sanna Marin Autor/allikas: SCANPIX/EPA/DAN HIMBRECHTS AUSTRALIA AND NEW ZEALAND OUT

Soome peaminister Sanna Marin kinnitas Austraalias, et Euroopa pole tema arust üksinda piisavalt tugev seismaks vastu Venemaale ilma USA toeta. Samuti kritiseeris Marin lääneriikide sõltuvust autoritaarsetest riikidest nagu Hiina.

Sanna Marini sõnul on Venemaa täieulatuslik rünnak Ukrainale paljastanud Euroopa nõrkuse ja strateegilised vead, mida on tehtud suhtluses Venemaaga.

"Pean olema jõhkralt aus. Euroopa ei ole praegu piisavalt tugev. Ilma USA-ta oleksime hädas," ütles Marin Austraalia visiidi ajal peetud kõnes Lowy Instituudis Sydneys.

Soome peaministri sõnul tuleb Ukrainale anda kõik, et see võidaks sõja Venemaa vastu. Samas rõhutas Marin, et seni on kõige enam saanud Ukraina nii sõjalist, majanduslikku kui ka humanitaarabi just USA-lt, vahendas Yle.

Marin tunnistas kõnes, et "me oleksime pidanud kuulama oma Balti ja Poola sõpru palju varem".

Soome peaminister tõi ka esile, et riigid, nagu Austraalia ja Soome peaksid vähendama oma sõltuvust autoritaarsetest riikidest, eriti energiatootmise ja tehnoloogia vallas.

"Me ei tohi enam Hiina suhtes naiivsed olla," ütles Marin. Marini sõnul on Ukraina territooriumi osaline okupeerimine näidanud, kui oluline on demokraatlike riikide omavaheline tihe koostöö.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Yle

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: