Itaalia võtab Lukoili rafineerimistehase ajutiselt enda kontrolli alla

Lukoili naftarafineerimistehas Sitsiilias
Lukoili naftarafineerimistehas Sitsiilias Autor/allikas: SCANPIX/AP Photo/Salvatore Cavalli

Itaalia valitsus otsustas neljapäeval, et Sitsiilias paiknev Lukoili nafta rafineerimistehas paigutatakse ajutiselt Itaalia riigi määratud usaldusisikute kontrolli alla.

Itaalia valitsus tegi oma otsuse tulenevalt Euroopa Liidu otsusest kehtestada Vene naftale embargo, mis peaks jõustuma 5. detsembril.

Euroopa Liidu otsus võib ohustada Itaalia naftaga varustamise kindlust, kuna viiendik riigi rafineerimisvõimekusest on seotud Lukoili ISAB rafineerimistehasega.

Konkreetne nafta rafineerimistehas sõltus täiel määral Vene naftast sestsaadik kui pangad keeldusid rafineerimistehast rahastama, mistõttu ei saanud tehas enam osta muud naftat peale Vene nafta.

Itaalia tööstusministri sõnul pannakse rafineerimistehas usaldusisikute kontrolli alla kuni aastaks ning seda saab pikendada veel 12 kuuks juhuks kui energiakandjate sektoris on tõsised ja kohesed ohud.

Reutersi sõnul kinnitati neile Itaalia valitsusest, et nafta rafineerimistehase juhtimisse võidakse kaasata Itaalia riiklik energiavaldkonna ettevõte ENI.

Tehases töötab ligikaudu 1000 töötajat.

Kuigi Lukoil ei ole otseselt Euroopa Liidu sanktsioonide all, siis on pangad ettevõttesse ettevaatlikult suhtunud, kuna kardavad USA trahve.

Lukoil on alates 2014. aastast Ameerika Ühendriikide sanktsioonide all.

Reutersi sõnul jätkuvad kõnelused rafineerimistehase müügiks USA investeerimisvaldkonna ettevõttele Crossbridge Energy Partners.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: