Kinnisvaratehinguid sõlmiti novembris kolmandiku võrra vähem kui aasta eest

Uued kortermajad Tallinnas
Uued kortermajad Tallinnas Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Novembris sõlmiti Eestis 3562 kinnisvara ostu-müügitehingut, mida on kolmandiku võrra vähem kui aasta tagasi samal ajal ja kaks protsenti vähem kui oktoobris, selgub maa-ameti andmetest.

Eluruumina müüdud korteriomandiga tehti 1823 tehingut, mis oli 33 protsenti vähem kui 2021. aasta novembris.

Selle aasta kuude võrdluses on korterituru aktiivsus mõnevõrra stabiliseerunud ja langust ei toimunud, märkis maa-amet.

Hoonestamata maa tehinguid oli novembris 934 ja hoonestatud maa tehinguid 599, mida oli eelmise aasta sama ajaga võrreldes vastavalt 33 ja 35 protsenti vähem.

Tallinnas tehti 667 korteritehingut, mida oli 40 protsenti vähem kui aasta tagasi novembris ning tänavuse oktoobriga võrreldes vähenes pealinna korterituru tehinguaktiivsus viis protsenti. Esmamüük moodustas novembris pealinna korteritehingutest neljandiku.

Tartus müüdi 187 korterit ning pärast erandlikku oktoobrikuud oli novembris Tartu korteritehingute arv viimase kolme kuu kõrgeimal tasemel. Siiski vähenes Tartu korteritehingute arv aastaga ligi 13 protsenti. Pärnus oli novembris 73 korteritehingut, mis on võrreldes eelmise aasta novembriga 28 protsenti vähem.

Novembris maksis Tallinna korteri ruutmeeter keskmiselt 2942 eurot ning aastaga on ruutmeetri hind kallinenud 19 protsenti. Tartus oli korteri ruutmeetri keskmine hind 2508 eurot, mis tähendab 32-protsendilist kasvu. Pärnu korteri ruutmeetri keskmine hind oli novembris 2190 eurot, kasvades aastaga 24 protsenti.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: