X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Suure ametiühingu juht sai Katari skandaaliga seotud ühingult 50 000 eurot

Luca Visentini
Luca Visentini Autor/allikas: SCANPIX/AP/Virginia Mayo

Rahvusvahelise Ametiühingute Konföderatsiooni (ITUC) peasekretär Luca Visentini tunnistas, et sai valitsusväliselt organisatsioonilt Fight Impunity 50 000 euro ulatuses sularaha. Selle organisatsiooni asutas korruptsioonikahtluse alla sattunud endine eurosaadik Pier Antonio Panzeri.

Belgia võimud uurivad Katari ja Maroko väidetavaid katseid osta poliitilist mõjuvõimu Euroopa Parlamendis. Uurimise käigus arestisid Belgia võimud 1,5 miljoni euro väärtuses vara. Belgia föderaalprokuratuuri teatel on uurimine seotud korruptsiooni ja rahapesu kahtlustega.

Visentini oli üks esimesi inimesi, kelle Belgia võimud uurimise käigus vahistasid. Ta vabastati 11. detsembril, kuid peab ametivõime informeerima, kui ta järgmise kolme kuu jooksul Euroopa Liidust lahkub. 

"Minult ei küsitud midagi, samuti ei küsinud mina midagi selle raha eest," ütles Visentini. Tema sõnul kulutas ta raha ITUC-i jooksvate kulude peale. 

Visentini sõnul lahkus ta ajutiselt  ITUC-i juhi kohalt. Ametiühing on aga võtnud Katari jalgpalli maailmameistrivõistluste suhtes leebe hoiaku, kuigi riigis koheldakse väga halvasti võõrtöölisi. 

"Kõik, mida ma tegin, tegin ma heas usus. Ma teen kõik, mis on vajalik, et olukorda selgitada ja tõestada oma süütust," ütles Visentini. 

Politico toob välja, et Fight Impunity auliige oli ka Euroopa Komisjoni endine rändeküsimuste volinik Dimitris Avramopoulos. Endine volinik ütles, et organisatsioon maksis talle ajavahemikus veebruarist 2021 kuni veebruarini 2022 60 000 eurot. 

Avramopoulose sõnul polnud tal organisatsioonis mitte mingit ülesannet. Tema sõnul sai ta organisatsioonilt igas kuus viis tuhat eurot. Avramopoulos on üks kandidaate EL-i Pärsia lahe piirkonna eriesindaja kohale. 

Fight Impunity oli Brüsselis üks kõige mõjukamaid inimõiguste organisatsioone.

Märgina Panzeri sidemetest toob Politico välja, et tema organisatsiooni auliikmed olid ka kunagine Prantsuse peaminister Bernard Cazeneuve ja Euroopa Liidu kunagine välispoliitikajuht, Itaalia endine välisminister Federica Mogherini. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: