Tugev lumesadu põhjustas ulatuslikud elektrikatkestused Harjumaal

{{1672731420000 | amCalendar}}
Elektriliinide parandustööd
Elektriliinide parandustööd Autor/allikas: Margus Muld/ERR

Kesk- ja Põhja-Eestis on intensiivne lumesadu põhjustanud elektrikatkestusi. Kõige ulatuslikumad rikked on Harjumaal, kus oli teisipäeva õhtu seisuga elektrita ligikaudu 1200 klienti.

Suur lumekogus puudel muudab oksad raskeks ning need murduvad ja tekitavad palju rikkeid. Suur elektrita klientide arv on tingitud sellest, et rikked on tihe-asustusega piirkondades nagu Kuusalu, Rae ja Anija vallad, teatas Elektrilevi.

Hommikul oli Harjumaal elektrita mitu tuhat klienti.

Päeva jooksul suudeti rikkeid kõrvaldada ning kella 18 ajal oli Harjumaal elektrita umbes 1100 klienti, neist enim ehk 580 Kuusalu vallas ning 240 Anija vallas. Järvamaal oli rikete arv 170, Raplamaal oli vooluta veel 80 klienti ja Lääne-Virumaal 120 klienti.

Kella 22-ks oli Harjumaal aga rikete arv taas pisut kasvanud – elektrita oli umbes 1200 klienti. Seejuures Kuusalu vallas oli vooluta klientide arv kasvanud umbes 750 juurde, Anija vallas oli jätkuvalt elektrita 240 klienti. Lääne-Virumaal oli elektrita umbes 120 klienti. Mujal oli vooluta klientide arv oluliselt vähenenud.

"Öösel maha sadanud raske lumi hakkas puid liinidele painutama. Kõige keerulisem seis on Harjumaal, kus kell 10 oli veidi alla 3000 kliendi pingetu. Lisaks on ka teistes maakondades keskmisest rohkem rikkeid. Prognoos on see, et lund sajab juurde," sõnas Elektrilevi juhtimiskeskuse üksuse juht Hardi Puusepp teisipäeva hommikul ERR-ile.

"Täiendava koosseisuga oleme rikkeid likvideerimas ja üritame neid esimesel võimalusel järjest likvideerida. Olud pole küll kõige soodsamad ja uusi rikkekohti tekib juurde," lisas Puusepp.

Tema sõnul on keeruline öelda, kui palju rikkeid korda saab teha, aga suurema osa võrgust tahab Elektrilevi õhtuks korda saada.

Elektrilevi palub kõigil elektrikatkestustest teada anda rakenduse MARU kaudu. See võimaldab elektririkete korral kiiret infovahetust kliendi ja Elektrilevi vahel.

Jooksvat infot katkestuste arvu ja piirkondade kohta saab jälgida Elektrilevi katkestuste kaardilt.

Toimetaja: Mari Peegel, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: