Ka Eesti Päevaleht lõpetab esmaspäeviti ilmumise

Ajalehed.
Ajalehed. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Eesti Päevaleht sulgeb 16. jaanuarist esmaspäevase paberlehe, mis tähendab, et alates sellest päevast ei ilmu esmapäeval Eestis enam mitte ühtegi eestikeelset paberlehte.

Juba möödunud aasta lõpus teatasid esmaspäeviti paberlehe ilmumise lõpetamisest Postimees ja Õhtuleht, Äripäev ei ilmu paberväljaandena enam üldse.

"See sundvalik ei olnud kirjastajate vaba tahe, vaid hinnatõusude ja ametkondlike otsuste summa," ütlevad paberlehe ilmumise lõpetamist põhjendades Delfi ja Eesti Päevalehe peatoimetaja Urmo Soonvald ja Delfi Meedia juhatuse esimees Argo Virkebau kolmapäevases lehes otsusest teada andes.

"Riigil oli hetki ja võimalusi, et hinnatõusude nii lühi- kui ka pikaajalisi mõjusid analüüsida, kuid millegipärast aidati kaasa, et Õhtulehe, Postimehe ja Eesti Päevalehe kokku u 65 000 tellijat ei saaks enam esmaspäeval paberlehte lugeda," lisavad Soonvald ja Virkebau.

Kuna Eesti Päevaleht ei ilmu paberväljaandena juba aastaid ka laupäeviti, trükitakse lehte edaspidi neljal päeval nädalas. Lehe esindajad kinnitavad, et paberleht muutub senisest mahukamaks.

Omniva teatas möödunud aasta lõpus, et tõstab järsult perioodikaväljaannete kojukandehindu. Sellele viidatest teatasid esmaspäevasest paberlehest loobumisest nii Postimees kui Õhtuleht. Toona teatas Eesti Päevaleht, et kavatseb esmaspäeviti ilmumist jätkata, ent konkurentide peatoimetajad ennustasid juba siis, et peagi tuleb see otsus ümber vaadata.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: