Narva linnamajandusameti direktori altkäemaksukahtlustus langes ära

{{1673603640000 | amCalendar}}
Narva linnavalitsuse hoone
Narva linnavalitsuse hoone Autor/allikas: Sergei Stepanov/ERR

Prokuratuur lõpetas Nikolai Ossipenko kriminaalasja menetluse raames Narva linnamajandusameti direktori Natalia Šibalova, keda kahtlustati altkäemaksu võtmise, menetluse. Menetlus lõpetati ka Igor Safajevi suhtes.

Möödunud aasta detsembris Natalja Šibalovale altkäemaksu võtmise kahtlustust seostati ettevõtja Nikolai Ossipenkoga, kellele esitati kahtlustus korruptsioonikuritegudes Kohtla-Järve linnas oktoobris. Uurimise käigus kontrolliti Nikolai Ossipenko perekonnale kuuluva firmaga N&V lepingulises suhtes oleva Narva linnamajandusameti tegevust.

Nüüd lõpetas prokuratuur Šibalova menetluse. "Mul on väga hea meel, et prokuratuur viis lühikese aja jooksul läbi vajalikud uurimistoimingud ja tegi otsuse minu suhtes menetlus lõpetada. Nüüd saan täies mahus naasta oma tööülesannete juurde ja linnamajandusamet jätkab oma tööd tavapäraselt," ütles  Šibalova.

Uurimise ajaks piiras Narva linnapea Katri Raik Šibalova volitusi, kuid jättis ta ametisse.

Menetlus lõpetati ka Igor Safajevi suhtes.

"Prokuratuuril oli alus kahtlustada Natalja Šibalovat ja Igor Safajevit ning seetõttu peeti nad kinni ning kuulati üle. Menetluse käigus kogutud info põhjal selgus, et Šibalovat küll survestati, kuid ta jäi ausaks ega pannud toime keelatud tegusid," ütles prokurör Alan Rüütel.

"Oluline on, et inimesed saaksid täita oma ametikohuseid ausalt ja läbipaistvalt ning igast katsest mõjutada või survestada töötajat tegema otsuseid, mis pole ametijuhendi, töölepingu või seadusega kooskõlas, tuleks teada anda," lisas Rüütel.

Ossipenko asjas esitati esialgu kahtlustus altkäemaksu võtmises ja/või mõjuvõimuga kauplemises esitati kaheksale ametiisikule: neljale Kohtla-Järve volikogu liikmele ja neljale kõrgele linnavalitsuse liikmele ning veel kahele Ossipenkoga seotud isikule. Hiljem said kahtlustuse veel kuus inimest, kellest  viis on Kohtla-Järve volikogu liikmed ja üks linnavalitsuse töötaja.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: