Vene saatkonnas Tallinnas ei saa veebruarini Vene kodakondsusest loobuda

{{1674109020000 | amCalendar}}
Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Venemaa Tallinnas asuva saatkonna kodulehele ilmus teade, et nad ei menetle ajutiselt Vene kodakondsusest loobumise taotlusi. Saatkond süüdistas menetlusprotsessi peatumises Eesti võime ning lubas, et veebruaris peale töö ümberkorraldamist jätkub tavapärane töö, sh kodakondsusküsimustes.

Tallinnas asuv Vene saatkond ei menetle enam Vene kodakondsusest loobumise taotlusi. Praegu pole selge, millal see teade saatkonna kodulehele ilmus. Teate kohaselt on menetluste peatamine ajutine.

Kuvatõmmis Vene Föderatsiooni Tallinna saatkonna kodulehelt Autor/allikas: ERR

Vene saatkond: tavapärane töökorraldus taastub veebruaris

Saatkonna enda teatel levitab Eesti meedia Vene saatkonna töö kohta ebatäielikku ja ebausaldusväärset infot, ütlesid nad kommentaarides ERR-i venekeelsele portaalile.

Saatkond süüdistas Eesti võime vajaduses osade teenuste pakkumine peatada või nende mahtu vähendada.

Vene saatkond lubas, et teenuste tagamiseks korraldatakse töö ümber ning kodakondsusküsimustes tagab saatkond teenused taas veebruaris.

Vene kodakondsusest loobumine oli juba varem keeruline

Vene kodakondsusest loobumine oli juba varem muudetud väga keeruliseks ja aeganõudvaks protsessiks, kajastas 2022. aasta sügisel "Pealtnägija" oma uurivas loos.

Eesti, nagu ka paljud teised riigid, nõuab, et kodakondsuse saamiseks peab inimene enne loobuma oma eelmisest kodakondsusest ning selleks peab olema ametlik kinnitus. Varem nõudis Vene kodakondsusest loobumine tihti ka selliste dokumentide esitamist, mille sai füüsiliselt kätte ainult ise Venemaale kohale minnes.

Eesti nõudis Vene saatkonna töötajate arvu vähendamist samaväärsuse põhimõttel

Eesti välisminister Urmas Reinsalu teatas eelmisel kolmapäeval, et Eesti nõuab Venemaalt selle Tallinnas asuva saatkonna töötajate arvu vähendamist rohkem kui poole võrra.

Kokku peaks riigist lahkuma 13 diplomaati ja kaheksa tehnilist töötajat, et võrdsustada Vene saatkonna suurus Eesti saatkonna koosseisuga Moskvas.

Toimetaja: Allan Aksiim

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: