Holland võib anda Ukrainale F-16 hävitajaid, kui Kiiev palub ja USA lubab

Hollandi F-16 hävituslennuk
Hollandi F-16 hävituslennuk Autor/allikas: SCANPIX/AFP PHOTO/MARCEL ANTONISSE

Hollandi välisminister Wopke Hoekstra kinnitas hiljuti riigi parlamendis, et Madalmaade jaoks pole Ukraina relvatarnete valdkonnas tabusid. Hoekstra kinnitas, et kui Kiiev peaks paluma Hollandilt F-16 hävitajaid, siis vaatab valitsuskabinet sellele palvele avatud meelel otsa. Kuna tegu on USA päritolu sõjatehnikaga, siis peaks selle tarned kiitma heaks Ameerika Ühendriikide valitsus.

Madalmaade valitsus võib analüüsida Ukrainale F-16 hävituslennukite annetamist, kui Kiiev seda Hollandilt palub. Riigi välisminister Wopke Hoekstra kinnitas neljapäeval parlamentaarses debatis, et valitsuskabinet vaataks sellisele ettepanekule otsa lahtise meelega, teatas NLTimes. Hoekstra on ka Madalmaade asepeaminister.

Hollandi kaitseminister Kajsa Ollongren kinnitas eraldiseisvalt Maailma Majandusfoorumi kohtumisel Davosis Bloombergile, et Holland on valmis maksma kinni teiste riikide Leopard 2 tankide tarned Ukrainale.

Hoekstra kinnitusel ei ole Madalmaadel tavalise tehnika tarnetes tabusid. Hollandi parlamendi D66 fraktsiooni liige Sjoerd Sjoerdsma palus valitsuskabinetil tarnida Ukrainale F-16 hävitajaid ja Hollandi lahingumasinaid.

Välisminister rõhutas parlamendis, et Madalmaad saadavad Ukrainale ainult sellist varustust, mida Ukraina konkreetselt küsib ning Kiiev vajab praegu eelkõige raskerelvastust.

Kuna F-16 hävituslennukid on USA päritolu, siis peaks Ameerika Ühendriikide valitsus võimaliku tarne heaks kiitma.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: NLTimes

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: